Avrupa Patent Tescili (EPC)

Avrupa Patent Tescili 01 Kasım 2000 tarihine Türkiye’nin taraf olduğu Avrupa Patent Sözleşmesi (EPO) ile düzenlenmiş Avrupa Patent Tescili, üyesi olan ülkelerde tek başvuru, tek başvuru dosyası, tek ücret ile tescil talebini gerçekleştirmektedir. 41 üye ülkesi bulunan Avrupa Patent Sözleşmesi ile işlemler hızlandırılmakta, kolaylaştırılmaktadır.

Avrupa Patent Tescili verilmesine karar verilen dosyalar için, tescil kararı ilan edilerek, üye ülkelerin ofislerine EPO yayın fasikülünün ilgili ülke dilinde yapılan çevirisi ile birlikte gönderilmektedir. Bu şekilde ulusal faza işlemi başlatılmış ve başvuru ve yayın fasikülü ilgili ülke Patent Bülteni’nde ilan edilerek, Patent Belgesi düzenlenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bireysel Patent Başvuru Tescili başlıklı makalemizde Bireysel Patent Başvurusu Ankara, Bireysel Patent Başvurusu Bursa ve Bireysel Patent Başvurusu Formu hakkında bilgiler verilmektedir.

Konuyla İlgili Hizmetlerimiz

Marka Tescili - Marka Tescil - Patent Tescil - Patent Tescili - ISO 9001 - ISO 14001 - ISO 22000 - Faydali Model Tescil - Endstriyel Tasarim Tescil