Barkod Tescili

barkod_tesciliBarkod Ttescil veya Tescili bilindiği üzere ürünlerin üzerlerindeki siyah uzun çizgilerden oluşan numaralanmış kodlardır. Her ürün için gerekli bir işlem olan barkod her işletmeye farklı kod numaraları verilmektedir.

Ürünlerin daha rahat ve yurtdışı pazarı ve iç pazarda daha rahat alımı satımı yapılabilmesi için barkod tescili alan firmalar ürünleri üzerindeki işlemleri rahatlıkla kontrol edebilmektedirler.

Barkod Tescili firmaya özel olarak verildiği gibi bu başvurunuzun yapıldığı tarihten itibaren barkod üyeliğinizi yenilemeniz gerekmektedir.

Barkod tescili başvurudan yaklaşık üç iş günü içerisinde neticelenir ve belgeniz tarafınıza iletilir.

Barkod Tescil veya Tescili İçin Gerekli Belgeler ;

1-) Barkod Başvuru Formu ((Ek-1)

2-) Noterden Onaylanmış Taahhütname (Ek-2)

3-) Faaliyet Belgesi Veya Hangi Odaya Kayıtlı İse Sureti

4-) 2013 Yılına Ait Gelir Tablosu Muhasebe Onaylı veya Firma Yeni Kurulmuş İse 2014’e Ait İse Kuruluş Gazetesi Gerekmektedir.

5- ) Sisteme Giriş Ücreti Banka Dekontu

Bir önceki yazımız olan Garanti Belgesi başlıklı makalemizde Garanti Belgesi, Garanti Belgesi Alımı ve Garanti Belgesi Almak için Gerekli Evraklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Konuyla İlgili Hizmetlerimiz

Marka Tescili - Marka Tescil - Patent Tescil - Patent Tescili - ISO 9001 - ISO 14001 - ISO 22000 - Faydali Model Tescil - Endstriyel Tasarim Tescil