Marka Başvurusu

Marka Başvuru yada diğer adıyla Marka Başvurusu için Türkiye’de tek yetkili kurum Ankara’da bulunan “TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ dür.

Marka başvuru online ve/veya elden teslim olarak “TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ’ ne yapılmaktadır.marka_basvurusu

Marka başvurusu yapıldıktan sonra TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ marka uzmanı tarafından yaklaşık 5 aylık inceleme sürecine dahil olmaktadır.  Marka tescil başvurusu, başvuru tarihinden itibaren normal şartlarda 1 yıl içinde tescillenmektedir.

Marka başvurusu logo örneği;

Marka başvuru logo örneğinin TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ tarafından belirlenen standardı 7×7 ya da 5X5 (300 dpi) jpg formatıdır. Şekil, kelime, rakamların tek tek ve/veya bir arada kombinasyonları ile oluşturulan marka başvurusu örneği kullanılmaktadır.

Marka Tescil  Başvuru formu;

Marka başvurusu TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ internet sayfasında belirlenen sıra ve yetkilendirilmiş marka vekili aracılığı ile online ya da TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ internet sayfasında bulunan marka başvuru formu üzerinde doldurularak elden teslim ile yapılmaktadır. Online Marka Araştırmasını yaptırarak markanızın uygun olup olmadığını tespit edildikten sonra marka başvurusunu yapabilirsiniz.

Online ya da elden teslim marka başvurusu formlarında Marka başvurusu sahibine ait bilgiler ( ad – soyad, ticaret ünvanı, adres, Tc Kimlik No, Vergi Dairesi, Vergi Numarası ) Marka başvuru logo örneği Marka başvurusu mal ve hizmet listesinden belirlenmiş sınıflandırma, marka vekiline ait bilgilerin yer alması zorunludur.

Konuyla İlgili Hizmetlerimiz