ISO 9001 Belgesi

ISO 9001 Belgesi Kalite Yönetim Sistemlerinin kurulması esnasında uygulanması gereken şartların belirtildiği tanımlandığı, belgelendirme denetimine tabi olan; bir ürünün üretiminden ya da hizmet sunumundan, müşteriye ulaştığı yere kadar her süreçte müşterinin beklenti ve gereksinimlerini karşılayarak kaliteyi güvence altına alan, tüm bu süreçlerde müşteri memnuniyetini ön planda tutan standarttır ve verilen belgenin adıdır.iso_9001_belgesi

İSO 9001 Belgesi Sisteminde kurumsallaşmak ve sürekli iyileşmek isteyen küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler ihtiyaç duyar. Üretim Sektöründen Hizmet Sektörü’ne kadar tüm sektörlerde uygulanabilir.

ISO 9001 Belgesi Firmaların bünyesindeki satın alma, üretim, kalite kontrol, pazarlama ve satış sonrası destek süreçlerinin iyi planlanmaması kontrol edilmemesi ve olası düzensizliklere karşı önlem alınmaması ürün ve hizmet kalitesinde düşüş, maliyetlerde artış, zaman kaybı, yanlış kurum imajı, müşteri şikayetleri gibi olumsuzluklar ve kayıplara sebep olmaktadır.

ISO 9001 Belgesi Yararları;

– Uluslararası geçerliliğe sahip ISO 9001 belgesi ile piyasa koşullarında rekabet şansının artması,
– Pazar Payının Genişlemesi,
– Uluslararası ticari avantajlardan yararlanma,
– Ürün-Hizmet sunumunda tutarlı bir yapı sergileme,
– Müşteri beklentileri doğrultusunda ürün-hizmet sunumu,
– Yönetim standardı oluşturularak kurumsallaşma,
– Verimliliğin ve karlılığın artması,
– Müşteri odaklı yaklaşımın benimsenmesi,
– Müşterilerle aynı dilin konuşulması,
– Sürekli gelişen ve iyileşen bir kurum olmak,
– İşlerin ilk seferde doğru yapılmasını kolaylaştırmak,
– Genel performansın sürekli iyileşmesi,
– Hatalardan ve kalitesiz işten kaynaklanan maliyetlerin azalması,
– Firma içi iletişimin gelişmesi,
– Çalışanların katılıma teşvik edilmesi

ISO 9001 Belgesi Kalite Yönetim Sistemlerinin kurulması esnasında uygulanması gereken şartların belirtildiği tanımlandığı, belgelendirme denetimine tabi olan; bir ürünün üretiminden ya da hizmet sunumundan, müşteriye ulaştığı yere kadar her süreçte müşterinin beklenti ve gereksinimlerini karşılayarak kaliteyi güvence altına alan, tüm bu süreçlerde müşteri memnuniyetini ön planda tutan standarttır ve verilen belgenin adıdır.

ISO 9001 Belgesi Kalite Yönetim Sisteminde kurumsallaşmak ve sürekli iyileşmek isteyen küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler ihtiyaç duyar.

ISO 9001 Belgesi Üretim Sektöründen Hizmet Sektörü ’ne kadar tüm sektörlerde uygulanabilir. Firmaların bünyesindeki satın alma, üretim, kalite kontrol, pazarlama ve satış sonrası destek süreçlerinin iyi planlanmaması kontrol edilmemesi ve olası düzensizliklere karşı önlem alınmaması ürün ve hizmet kalitesinde düşüş, maliyetlerde artış, zaman kaybı, yanlış kurum imajı, müşteri şikayetleri gibi olumsuzluklar ve kayıplara sebep olmaktadır.

Marka Tescili - Marka Tescil - Patent Tescil - Patent Tescili - ISO 9001 - ISO 14001 - ISO 22000 - Faydali Model Tescil - Endstriyel Tasarim Tescil