Patent Sorgulama ve Araştırma

Patent başvurusundan önce yapılması gereken ilk önce patent sorgulama ve araştırma işlemidir.patent_arastirma_ve_sorgulamasi

Patent sorgulama işlemleri Özel Patent Takip Programı ve TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ veri tabanı kayıtlarında yer alan tescilli ve/veya ilan edilmiş buluşlar dâhilinde, patent tescili talebi istenecek buluş ile ilgili, ön araştırma yapılmakta, tekniğin bilinen durumu ile yenilik derecesi değerlendirilmektedir.

İlgili ülke ofisi tarafından ilan edilmemiş veya başvurusu sahibi tarafından erken yayını talebi yapılmamış patent başvurusu dosyaları için patent sorgulama işlemi yapılamamaktadır.

Patent araştırma ve sorgulama işlemlerini AÇILIM MARKA VE PATENT DANIŞMANLIK HİZMETLERİNE ait özel program ile ön araştırma yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Patent Devir İşlemleri başlıklı makalemizde Marka Patent Devir, Marka Patent Devri ve Patent Devir hakkında bilgiler verilmektedir.

Konuyla İlgili Hizmetlerimiz

Marka Tescili - Marka Tescil - Patent Tescil - Patent Tescili - ISO 9001 - ISO 14001 - ISO 22000 - Faydali Model Tescil - Endstriyel Tasarim Tescil