İsim Hakkı Nasıl Alınır

İsim Hakkı Nasıl Alınır demeden önce,  isim hakkı tescili yapılması ön koşuldur.

Öncelikli marka başvurusu ya da marka tescillerinin tespit edilmesi için isim tescilinin yapılması önemlidir.marka_isim_hakki_tescili

İsim hakkı nasıl alınır demek için özel hazırlanmış marka başvuru ve marka tescillerini gösteren marka programları kullanılmaktadır. Bu isim hakkı tescilinin sağlıklı olması için marka vekili tarafından yapılması gerekmektedir.

Açılım Marka Patent Tescil  firmamız İsim tescili veya İsim tescil araştırmasını ücretsiz sunmaktadır.

İsim hakkı nasıl alınır aynı ya da benzer marka başvurusu ya da marka tescili tespit edilmemesi halinde marka başvurusu işlemlerine geçilmektedir.

İsim hakkı tescili sorgulamada aynı ya da benzer marka başvurusu ya da marka tescili tespit edilmesi halinde marka başvurusunun değiştirilmesi yönünde marka vekili tarafından öneriler yapılmaktadır. Öncelik hakkı değerlendirmesi doğrultusunda da marka başvurusuna itiraz ya da marka tesciline karşı yasal işlemler yapılabilecektir.

Bir önceki yazımız olan İsim Hakkı Arama başlıklı makalemizde Endüstriyel Tasarım ve İsim Hakkı Arama, Faydalı Model Arama ve İsim Hakkı Arama hakkında bilgiler verilmektedir.

Konuyla İlgili Hizmetlerimiz