İsim Hakkı Sorgulama

İsim Hakkı sorgulama demeden önce,  isim hakkı tescili yapılması ön koşuldur.

Öncelikli marka başvurusu ya da marka tescillerinin tespit edilmesi için isim tescilinin yapılması önemlidir.marka_isim_hakki_tescili

İsim hakkı sorgulama dan önce özel  hazırlanmış marka başvuru ve marka tescillerini gösteren marka programları kullanılmaktadır. Bu isim hakkı tescilinin sağlıklı olması için marka vekili tarafından yapılması gerekmektedir.

Açılım Marka Patent Tescil  firmamız İsim tescili veya İsim tescil araştırmasını ücretsiz sunmaktadır.

İsim hakkı sorgulama aynı ya da benzer marka başvurusu ya da marka tescili tespit edilmemesi halinde marka başvurusu işlemlerine geçilmektedir.

İsim hakkı tescili sorgulamada aynı ya da benzer marka başvurusu ya da marka tescili tespit edilmesi halinde marka başvurusunun değiştirilmesi yönünde marka vekili tarafından öneriler yapılmaktadır. Öncelik hakkı değerlendirmesi doğrultusunda da marka başvurusuna itiraz ya da marka tesciline karşı yasal işlemler yapılabilecektir.

Bir önceki yazımız olan İsim Hakkı Satın Alma başlıklı makalemizde Endüstriyel Tasarım ve İsim Hakkı Satın Alma, Faydalı Model Satın Alma ve İsim Hakkı Başvuru Satın Alma hakkında bilgiler verilmektedir.

Konuyla İlgili Hizmetlerimiz

Marka Tescili - Marka Tescil - Patent Tescil - Patent Tescili - ISO 9001 - ISO 14001 - ISO 22000 - Faydali Model Tescil - Endstriyel Tasarim Tescil